AMPFMT35: 4 Channel FM Transmitter
SKU AMPFMT35 Category Brand:
Description
Selectable Operating Frequencies 88.1,88.3,88.5,88.7 MHz
Audio Frequency range 20Hz – 18KHz
Current 100mA max.
3.5mm Audio input jack
Plugs into Car 12V socket