APVCBB18: MIRROR MOUNT UHF ANTENNA BRACKET TO SUIT TOYOTA LANDCRUISER 200 SERIES (2016-2021)
Engineered with precision, this bracket is constructed from a single piece of press-bent 4mm steel, fortified with a matte black powder-coated finish. Not only does this provide exceptional durability, but it also offers a discreet and aesthetically pleasing mounting solution suitable for both standard and heavy-duty applications. It has an 18mm opening for the antenna to mount, making it suitable for use with all brands of UHF CB Antennas, and a cable slot that allows the antenna to be installed or removed easily.
SKU APVCBB18 Category Brand:
Description
Mounting Position: Passenger mirror mount
Metal Type: 4mm Steel
Antenna Mounting Hole: 18mm
Cable Slot Size: 5mm